(ВИДЕО) Охридско езеро замрзнато снимено од под вода

Поларните температури придонесоа и делови од Охридското езеро да замрзнат. Како тоа изгледа видете од видеото на Љупчо Лепи.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.