Совети кои вредат злато: Како до богатство во 15 чекори

2377 Views Јануари 15, 2017 Беспарица Камелија Делија

Сите сакаат да бидат богати, но од досегашното искуство се покажало дека тоа и не е баш толку едноставно.

За почеток потребни се големи одрекувања, самодисциплина и трпение.

Главното прашање кое се поставува е: Колки напорно сте подготвени да работите за да ги остварите своите соништа?

Ова се 15 предлози како најлесно да дојдете до богатство по препорака на сајтот Entrepreneur.com:

1.Бидете штедливи

2. Не пукајте веднаш “високо“

3.Помагајте им на другите

4.Верувајте во себе

5.Не купувајте скапи работи

6.Изберете работа која ви е интересна

7.Решавајте проблеми

8.Направете финансиски план

9.Подобрете си го кредитниот рејтинг

10.Бидете посветени

11.Станувајте рано

12.Останете доследни на себе

13.Бидете лидер

14. Барајте квалитетни соработници

15. Разгледајте ги сите можности

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.