Отворени броевите за донација за девојчето од Прилеп кое доживеа мозочен удар

Евгенија Јоновска (11 години) од Прилеп доживеа тежок мозочен удар по што девојчето 98 проценти го изгуби видот, говорот и целата десна страна на телото.

Итно е потребно лекување во Краков, Полска, а на родителите им се потребна финансика помош за да го поминат овој кошмар.

Досега хуманоста на граѓаните и прилепските компании тежи 482.330 денари, а сумата постојано се зголемува.

За да и помогнете на малата Евгенија Јоновска може да донирате на жиро сметката: 300027029873372 – Комерцијална банка.

Отворени се и броеви за донација:

075 143 481

077 143 481

078 143 481

070 143 171

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.