(ВИДЕО) „Игра„ ли Али Ахмети добро во политиката, како што игра оро

2417 Views Февруари 15, 2017 Ретро Редакција Емагазин

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по изборите е главната фаца. Сите сакаат да се „дружат“ со него. Како Али ќе ја искористи оваа популарност и како каков „играч“ ќе се покаже во политиката и за неговата партија ќе дознаеме за брзо, а во меѓувреме во нашата рубрика Ретро преку видеото на Алмакос, Ве потсетуваме на неговите играчки квалитети.

Фото: МИА

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести