СЈО влезе во МПМ, ги истражува финансиите

Тим на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска влегол во Медиа принт Македонија (МПМ), објави Призма. Целта му била да истражуваат дел од финансиското работење на оваа издавачка куќа, која под своја капа ги има весниците „Дневник“, „Утрински“, „Вест“, „Македонски спорт“, магазинот „Теа“ и интернет порталот „Телеграф“.

„еМагазин“ вчера објави дека има промени во сопственоста на „Графички центар“ односно дека полека се разрешува судбината на печатените изданија на МПМ, компанија која е во сопственост на „Графички центар“

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

„Орка холдинг“: Го продадовме уделот во „Графички центар“, односно МПМ, платите ќе бидат подмирени

Промена во сопственичката структура на „Графички центар“: Се крои судбината на изданијата од МПМ

Интернет груп инвестмент: Го продадовме уделот во „Графички центар”, платите за вработените ќе бидат исплатениот

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.