Звучни имиња на компании и бизнисмени на најновата листа должници на УЈП

1345 Views Февруари 17, 2017 Бизнис Редакција Емагазин

Управата за јавни приходи ja објави листата на должници бр.2/2017 за долгови доспеани до 31.10.2016 и неплатени до 31.01.2017 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини, за кои вкупниот износ на долгот е: повисок од 120.000 денари за физичките лица и самостојни вршители на дејност и повисок од 300.000 денари за правните лица.

На најновата листа може да се сретнат јавни претпријатија кои должат милиони за наплатен данок, како и познати бизнисмени и компании.

Деталната листа должници ТУКА.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.