Илија Филиповски доставил понуда за превземање на Технокомерц

1038 Views Февруари 17, 2017 Бизнис Петре Димитров

На 16.02.2017 година, лицето Илија Филиповски во согласност со член 22 од Законот за превземање на акционерски друштва објави понуда за преземање на сите акции издадени од Технокомерц АД Скопје, информира компанијата преку Македонската берза.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Петре Димитров

Професионален дипломиран новинар со долгогодишно искуство. Најмногу сака да патува и да прави возбудливи репортажи, но за да јавноста биде објективно информирана следи и бизнис и политика.