(Фото) Кои се десетте најскапи хотели во Дубаи

1255 Views Февруари 20, 2017 Прошетај се Камелија Делија

Обединетите Арапски Емирати се состојат од седум Емирати. Дубаи е еден од најубавите и најбогати Емирати во ОАЕ. Повеќето луѓе тука доаѓаат за одмор и работа.

Меѓу мноштвото хотели во Дубаи има уникатни места кои по раскош не може да се споредат со ниту еден друг хотел во целиот свет.

Најскапите хотели на Дубаи се наоѓаат на популарни места - Дубаи Марина, Бурџ Калифа, итн. Тие се дело на архитектонски фирми од светска величина. Дизајнот на секој од нив е уникатен.

Armani Hotel Dubai

Jumeirah Creekside

Ritz-Carlton


Raffles Dubai

Grosvenor House

Dar Al Maysaf Madinat Jumeirah

Burj Al Arab

Al Maha

JW Marriott Marquis

The Address Dubai

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести