Листа на планинарски домови во Македонија

Некои од планинарските домови во Македонија работат добро, некои пак пропаѓаат. Тие се прибежиште и засолниште на планинарите но сите оние кои сакаат да побегнат во планина и да спијат и да се хранат евтино, без притоа да бараат некој луксуз.

Доволен им е само чистиот воздух, опкружувањето и погледот што го има таму.

Има околу 30 планинарски домови, некои од нив се реновираат и не се во функција, а целата листа погледнете ја ОВДЕ.

Извор: http://tourguide.mk

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести