Листа на должници на УЈП: Фирмите на Велија Рамковски должат 3,1 милиони евра за данок

На листата на должници на УЈП се уште има неколку од фирмите на Велија Рамковски. 

Според листата, Хедис за неплатен данок и придонеси на УЈП и должи 157.935.805 денари. А1 Плус ДОЕЛ за данок должи 27.325.514 денари, додека Хедис Маркети 10.029.960 денари.

Вкупниот долг за данок на трите фирми изнесува 194 .746.279 денари или 3,1 милиони евра.

Фото: А1Он

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Звучни имиња на компании и бизнисмени на најновата листа должници на УЈП

Листа на должници на УЈП: “Македонија пат“ должи 8,6 милиони евра за данок на државата

Листа на должници на УЈП: МРТВ должи 1,5 милиони евра за неплатени даноци

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.