Апел за помош на Зорица Богоевска која боледува од рак на коскената срцевина

Да подадеме рака, и да помогнеме. Да спасиме една мајка, да дариме живот на еден човек!

Со нашето „Малку ” да помогнеме на оние на кои помошта им е најпотребна.

Зорица Богоевска има 28 години и е мајка на две малолетни деца. Таа болеува од рак на коскената срцевина и крвта.

Поради ризик канцерот да метастазира,таа мора да замине на лекување во Германија.

За третманите се потребни 262.000 евра

Сите кои сакате да помогнете да спасиме заедно еден живот, може да донирате на

Телефонски број за донација од ОНЕ: 075 143 161

Телефонски број за днација од ВИП : 077 143 771

Телефнски број за донација од Т-Мобиле : 070 143 163

Донаторска сметка :

Тутунска банка  210-7000006236-52

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.