(Видео) Путин: Новата “Лада Калина“ е “добра машина“

Новата “Лада Калина“ е “добра машина“ смета рускиот претседател Владимир Путин. Тој имаше тест возење со овој руски автомобил кој според е добар автомобил.

„Добар автомобил. Навистина, добар е", истакна претседателот на РФ, пренесува „Лента.ру".

Овој руски автомобил кој е еден од новитетите на Лада станува се поатрактивен кај руските граѓани кои се почесто се одлучуваат да купат ваков автомобил, пишуваат руските медиуми.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.