И Иванов како и Заев и Груевски без куќа

Претседателот Ѓорге Иванов, како и лидерите на најголемите партии во земјава, Никола Груевски и Зоран Заев е без куќа или стан на свое име.

Според анкетниот лист кој го доставил до Државната комисија за спречување на корупцијата, Иванов пријавил стан од 75 метри квадратни во Скопје, вреден 5 милиони денари на име на брачниот другар.Како личен имот Иванов пријавил земјиште од 293 метри квадратни во Горно Нерези, Скопје, вредно 1,5 милиони денари, на две штедни книшки има 34 илјади евра и 277 долари.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

Фото: Кабинет на претседателот

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Сите детали: Кој го советува претседателот Иванов

Лидерите за жалење: Ни Груевски, ни Заев немаат куќа, Ахмети без автомобил

Каков имот поседува: Никола Груевски има 33 уметнички слки, а нема недвижнини

Каков имот пријавил: Зоран Заев без куќа и автомобил

Каков имот пријавил: Ахмети има куќа, ама нема автомобил

Што имот пријавил: Лидерот на Беса без куќа и автомобил

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.