Сите детали од одлуката на Апелацискиот суд: Ниту сопругата не знае каде е Сеад Кочан

Според податоците на Министерството за внатрешни работи Сеад Кочан последен пат во системот за контрола на патници и возила бил евидентиран на 09.03.2017 година на излез од Македонија, а полициските службеници во потрагата на неговата домашна адреса ја затекнале неговата сопруга А. К. која не знаела да посочи каде може да биде нејзиниот сопруг.

Ова е дел од одлуката на Апелацискиот суд со кој судот делумно го уважи предлогот за мерка притвор за бизнисменот Сеад Кочан кој е осомничен дека со несоодветна документација добил тендер тежок 17 милиони евра.

Целата одлука на Апелацискиот суд ТУКА.

Фото:Телма

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

ЕКСКЛУЗИВНО: Сеид Кочан доби нови овластувања во „Трансмет“

Меѓународна потерница за Сеад Кочан: Кои други бизнисмени и политичари ги бара МВР

Што се гради “Трансмет“ со која управуваше Сеад Кочан

Судот го објави решението со кое се бара 30 дена притвор за Сеад Кочан

ЕКСКЛУЗИВНО: Промени во раководството на една од фирмите блиски до Сеад Кочан

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!