(ВИДЕО) Трамп одби да се ракува со Меркел

Американскиот претседател, Доналд Трамп, одби да и пружи рака на германската канцеларка Ангела Мекрел по вчерашниот разговор во четири очи во Белата куќа.

Трамп во Овалната соба не се одѕва на молбата на фоторепортерите и снимателите да и пружи рака на својата гостинка.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.