(ВИДЕО) Уште сонуваме за „Бољи живот“: Најинтересните сцени од култната серија

Поминаа 30 години од прикажување на мега популарната серија „Бољи живот„ („Подобар живот“), а мнозинството граѓани на поранешна Југославија се уште сонуваат за подобро утро.

Невработеноста, криминалните приватизации, немаштијата, неспособните политичари кои си играат со национализам се се уште главните проблеми кои ги мачат поранешните Југословени.

Во ретро Ве потсетуваме на некои од сцените на „Бољи живот„.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈА И ОВАА СТОРИЈА

(ВИДЕО) Емотивна средба по 30 години: Семејството Попадиќ и понатаму сака „Подобар живот“

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.