На кејот „13 ноември“ во Скопје почна да се гради улица

На кејот „13 ноември“ во Скопје, почна да се гради улица, која ќе протега од хотелот „Холидеј ин“ до зградата на „Телеком“.

Изградбата предизвика голем револт кај сопствениците на кафулињата кои се наоѓаат на овој простор и тие најавија протести.

За изградба на улицата е подготвена проектна документација од страна на „Чакар партнерс“, а финансиите за градежните работи ќе ги обезбеди фирмата „Дивелоп Груп“. 

Фото: Телма

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.