Летна работа за македонски студенти во „Старбакс“

1185 Views Mарт 19, 2017 Бизнис Никола Осило

Агенцијата за посредување при вработување „Коузон“ бара македонски студенти кои сакаат да работат во „Старбакс“ во Њу Џерси, САД.

Платата изнесува 8,44 долари на час и гарантирано работно време од најмалку 32 часа неделно.

Тргнувањето е во периодот 15 мај-15 јуни, а враќањето во септември.

Повеќе детали од огласот ТУКА.

 

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!