(ВИДЕО) Како изгледаше апсењето на сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски

А1 телевизија во времето кога беше уапсен нејзиниот сопственик, Велија Рамковски, кој моментално е во затвор, беше најгледаната телевизија.

По неговото затворање згасна телевизијата и неколку дневни весници.

Во меѓувреме во изминативе неколку години, додека Рамковски е во затвор, како што еМагазин пишуваше во неколку наврати, полека сите фирми со кој се поврзуваше отидоа во стечај.

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Стечај и се заканува на една од фирмите на Велија Рамковски

Листа на должници на УЈП: Фирмите на Велија Рамковски должат 3,1 милиони евра за данок

Замина во историјата: „Плус продукција“ на Велија Рамковски избришана од регистерот

Ќерката на Велија, Емел Рамковска излезе од затвор

Се продава возниот парк на фирмите на Велија Рамковски

Во ретро Ве потсетуваме на неговото апсење и затворањето на телевизијата.

Фото: А1Он

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.