Сашо Давитковски продаде акции од „Скопски пазар“

Согласно правилата за котација ја известуваме јавноста дека лицето Сашо Давитковски, Претседател на Управен одбор на Скопски Пазар АД Скопје продаде 183 обични акции што е 0,26% од вкупниот број на акции со право на глас во друштвото, соопшти компанијата преку Македонската берза.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.