Голема зделка: „Македонски железници“ бара струја за 40 милиони денари

434 Views Mарт 21, 2017 Бизнис Никола Осило

Јавно претпријатие за железничка инфраструктура „Македонски железници – Скопје“ распиша оглас за набавка на електрична енергија.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 40.000.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Фото: МИА

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!