(ВИДЕО) Овцата на Миле: „За наше добро“, една од најдобрите владини кампањи

Еден куп владини реклами, од кои голем дел на социјалните мрежи и во јавноста беа жестоко критикувани, повторно се вратат на Собранискиот канал, во паузите од актуелната расправа во Собранието.

И додека за поголем дел од владините реклами направени во последниве години најчесто се сметаше дека се непотребно потрошени пари без никаков ефект, кампањата „За наше добро“ од пред дестина години беше одлично отценета. 

Според истражувачката агенција Брима Галуп, кампањата помогна во подигнување на порастот на домашните производи за околу 20% во текот на 1 година.

Во ретро Ве потсетуваме на кампањата „За наше добро“.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести