Распродажба на билбордите на фирмата „Лазов груп“

На наддавање закажано за 24 април годинава ќе се продаваат повеќе билборди на фирмата „Лазов груп“ во стечај. На продажба се нудат голем број билборди низ повеќе градови во Македонија, на автопати и на гранични премини.

„Лазов груп“ беше во сопственост на познатиот скопскиот бизнисмен и колекционер на уметнички дела и автомобили Буцо Лазов.

Повеќе детали за наддавањето ТУКА.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.