Луксузниот „Лексус“ на „Лазов груп“ ќе се продава на аукција

На електронска продажба со јавно надавање кое ќе се одржи на 24.04.2017 година, со почеток во 11,00 часот ќе се продава патничко моторно возило марка „LEXUS F3“ тип и модел LS 430, со проценета вредност од 250.628 денари.

Минимален износ на наддавање е 10.000 денари. Автомобилот се продава како дел од стечајната маса на компанијата „Лазов груп“, која неодамна замина во стечај.

Повеќе детали за аукцијата ТУКА.

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Распродажба на билбордите на фирмата „Лазов груп“

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.