(ВИДЕО) Уапсени и повредени по судирот на приврзаници и противници на Трамп во Беркли

575 Views Април 16, 2017 Свет Никола Осило

Најмалку 20 луѓе се уапсени по судири меѓу приврзаници и противници на американскиот претседател Доналд Трамп во Беркли во Калифорнија. Во центарот на Беркли синоќа се собраа околу 200 луѓе при што дошло до немири.

Десетици полицајци реагирале по што следувале повеќе судири со демонстрантите. Ширум САД вчера протестираа повеќе илјади луѓе бараќи од Трамп да ја објави својата даночна пријава.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!