12.000 евра се потребни да се спаси самохрана мајка на едно дете која боледува од канцер

Наташа Николовска е самохрана мајка и боледува од канцер на желудник, а потребни и се 12.000 евра средства за лекување.

„Драги пријатели. Сега сте ми повеќе од потребни за да се изборам со канцерот на желудникот кој ми е дијагностициран. Да ја пребродам оваа голгота и моето шестгодишно синче конечно да си ја види мама среќна. Покрај тоа што сум вдовица и самохрана мајка, решена сум да ја победам оваа војна. Лекувањето започна во болницата „8 Септември“ но ќе продолжи понатаму во Филип Втори за што ми се потребни 12.000 илјади евра за лекување. Благодарност до сите што се во можност да донираат и да ми помогнат,“ пишува Наташа на нејзиниот профил на „Фејсбук“.

Броеви на кои можете да донирате:

070 143 117
075 143 474
077 143 474

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.