(ВИДЕО) Распука фасадата на Сити галери

На неколку места распука барокната фасада на Сити галери, лоцирана во центарот на Скопје. Фасадата чинеше 1,5 милион евра.

Изведувач на работите на овој проект, дел од мега-проектот „Скопје 2014„ беше фирмата Урбан инвест, а идејното решение е на Лазар Димов и Никола Стакинов.

Основниот проект го изработи „Инком инженеринг“ од Скопје.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.