(ФОТО) Априлски снег на Пелистер

Снег, кој деновиве паѓаше во Маврово и на Попова Шапка, од синоќа има и на Пелистер. Како изгледа снежната покривка погледнете од фотографиите на еМагазин.

jQuery Slider
При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.