Во мултимилионска трансакција продадени акции од „Скопски пазар“

Во блок-транскација вредна 3,1 милиони денари денес на Македонската берза беа продадени 215 акции од „Скопски пазар“. Акциите се продадоа по цена од 14.550 денари за акција.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.