(ВИДЕО) „Склонете го, јас давам збор“: Како Стојан Андов не даваше збор во Собрание

Не давањето на збор од страна на претседателот на Собранието, Талат Џафери на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев од пред неколку дена стана хит на социјалните мрежи. И во други случаеви во македонското Собрание имало вакви ситуации.

Во Ретро Ве потсетуваме на времето кога претседател на Собранието беше Стојан Андов, и како изгледаше кога тој не му даваше збор на тогашниот пратеник Вангел Симев.

Видео: А1 телевизија/мкд.мк/Фото: ТВ Нова

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести