Каков имот пријавил првиот човек на УБК, Горан Николовски

еМагазин продолжува со серијалот во кој преставуваме каков имот до Државната комисија за спречување корупција пријавиле новите функционери. Овој пат Ви пренесуваме каков имот има првиот човек на Управата за безбедност и контраразознавање (УБК), Горан Николовски.

Според неговиот анкетен лист на свое име пријавил куќа и земјиште во Скопје, од 120 метри квадратни и 500 метри квадратни, проценети на 4,9 милиони денари и 3 милиони денари, стекнати со наследство.

На име на брачниот другар пријавил стан во Скопје, од 60 метри квадратни, проценет на 4,3 милиони денари.

Има два автомобили, БМВ Х5 и Нисан џуке, секој проценет на 613 илијади денари, а на име на брачниот другар, пријавил возило Хонда.

На свое име има и скутер за вода, Јамаха ГП 1300 Р, проценет на 245 илјади денари.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

Фото: МВР

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Има стан од 142 метри квадратни и вози Опел корса: Каков имот пријавила заменик-министерката Точи

Каков имот пријавил министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу

Сопругата му има дуќан во Приштина, брат му компанија: Каков имот пријавил вицепремиерот Хазби Лика

Љубител на мотоцикли: Каков имот пријавил генералниот секретар на Владата, Рашковски

Каков имот пријавил министерот Садула Дураку

Има најдолг анкетен лист: Каков имот пријавил Зоран Шапуриќ

Каков имот пријавил Роберт Поповски

Има и фабрика: Каков имот пријавил Самка Ибраимоски

Каков имот пријавила министерката Мила Царовска

Каков имот пријавил министерот за финансии, Тевдовски

Каков имот пријавил, министерот за култура, Роберт Алаѓозовски

Куќа и шума во Струга, стан во Драч: Каков имот пријавил Рамиз Мерко

Два стана во Скопје, еден во Хаг: Каков имот поседува министерот Димитров

Каков имот пријавил министерот Сугарески

Каков имот пријавил министерот за здравство, Таравари

Трет премиер по ред без куќа: Објавен премиерскиот анкетен лист на Заев

Каков имот има Кочо Анѓушев: Куќа на Халкидики, станови во Скопје и Белград

Има три автомобили: Каков имотот има министерот за економија, Крешник Бектеши

Објавен министерскиот анкетен лист на Шекеринска: Каков имот пријавила?

И министерот за правда, Билен Салију без куќа

Рената Дескоска го објави анкетниот лист како министерка, не откри колку пари има во банка

Колку “тежи“ Бујар Османи

Каков имот пријавил министерот за земјоделие: Николовски без куќа и без автомобил

Каков имот поседува министерот за информатичко општество и администрација, Манчевски

Каков имот поседува министерот за внатрешни: Спасовски добил куќа на подарок и вози Пежо

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.