Каков имот пријавила директорката на УЈП, Сања Лукаревска

еМагазин продолжува со серијалот во кој Ви преставуваме каков имот до Државната комисија за спречување корупција пријавиле новите функционери. Овој пат Ви пренесуваме каков имот поседува директорката на Управата за јавни приходи (УЈП), Сања Лукаревска.

Според нејзиниот анкетен лист, на свое име нема недвижен имот. Стан со помошни простории од 102 метри квадратни пријавила на име на родителите, на чие име пријавила и земјоделско земјиште во Дојран од 1.309 метри квадратни.

На нивно име пријавила и сопственички удели, но нема податоци каде.

Вози Форд фокус, на девизна сметка има 448 евра, а на две денарски има 58.000 и 60.000 денари.

Има и кредит, како и нејзините родители.

Целиот нејзин анкетен лист, ОВДЕ.

Фото: УЈП

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Каков имот пријавил првиот човек на УБК, Горан Николовски

Има стан од 142 метри квадратни и вози Опел корса: Каков имот пријавила заменик-министерката Точи

Каков имот пријавил министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу

Сопругата му има дуќан во Приштина, брат му компанија: Каков имот пријавил вицепремиерот Хазби Лика

Љубител на мотоцикли: Каков имот пријавил генералниот секретар на Владата, Рашковски

Каков имот пријавил министерот Садула Дураку

Има најдолг анкетен лист: Каков имот пријавил Зоран Шапуриќ

Каков имот пријавил Роберт Поповски

Има и фабрика: Каков имот пријавил Самка Ибраимоски

Каков имот пријавила министерката Мила Царовска

Каков имот пријавил министерот за финансии, Тевдовски

Каков имот пријавил, министерот за култура, Роберт Алаѓозовски

Куќа и шума во Струга, стан во Драч: Каков имот пријавил Рамиз Мерко

Два стана во Скопје, еден во Хаг: Каков имот поседува министерот Димитров

Каков имот пријавил министерот Сугарески

Каков имот пријавил министерот за здравство, Таравари

Трет премиер по ред без куќа: Објавен премиерскиот анкетен лист на Заев

Каков имот има Кочо Анѓушев: Куќа на Халкидики, станови во Скопје и Белград

Има три автомобили: Каков имотот има министерот за економија, Крешник Бектеши

Објавен министерскиот анкетен лист на Шекеринска: Каков имот пријавила?

И министерот за правда, Билен Салију без куќа

Рената Дескоска го објави анкетниот лист како министерка, не откри колку пари има во банка

Колку “тежи“ Бујар Османи

Каков имот пријавил министерот за земјоделие: Николовски без куќа и без автомобил

Каков имот поседува министерот за информатичко општество и администрација, Манчевски

Каков имот поседува министерот за внатрешни: Спасовски добил куќа на подарок и вози Пежо

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.