(ФОТО) Ова се најдобрите бич-барови во светот за 2017

2256 Views Јули 24, 2017 Check in Камелија Делија

Има нешто магично во бич-баровите. Со коктел во рака, песок под нозете, веројатно тоа е времето кога сфаќате дека официјално имате неколку слободни дена без никакви грижи.

А, бидејќи температурите се накачија, веќе ја имаме листата на најдобри бич-барови од целиот свет.

Подготвени за лето?

Baba Nest, Пукет, Тајланд

Da Conch Shack and Rumbar, Туркс и Каикос

Doyles on the Beach, Watsons Bay, Австралија

Dune Preserve Beach Bar, Ангилја

Hula Hula Beach Bar, Хвар, Хрватска

Lagoon Bar, Бора Бора, Француска Полинезија

Lava Lava Beach Club, Големиот Остров, Хаваи

Moonshadows, Малибу, Калифорнија

Nikki Beach, Мајами, Флорида

Ponta Dos Ganchos, Санта Катарина брег, Бразил

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.