Исчезнат е 36-годишен кавадарчанец, брат му апелира за каква било информација

Кико Настов од Кавадарци на социјалните мрежи упати апел да му се помогне, бидејќи неговиот брат е исчезнат.

„Драги пријатели. Брат ми од вчера е исчезнат. Висок е околу 190 см, 36 години, облечен е во плава маичка и црвени панталони до подколеници. Последен пат е виден во 15 часот во градски автобус во Кавадарци. Доколку сте го забележале ве молиме да пријавите во најблиската полициска станица или на телефонските броеви 078 273 144 и 978 240 695“, напиша Настов на социјалните мрежи.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.