Макошпед за шест месеци има загуба од 2,2 милиони денари

Макошпед во првите шест месеци од годината има загуба од 2.265.000 денари, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Претходната година во истиот период компанијата имала добивка од 936.000 денари.

Вкупните приходи од продажба во овој период изнесуваат 28.130.000 денари.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.