Макстил за шест месеци има добивка од 1.6 милиони денари

Макстил во првите шест месеци од годината има добивка од 1.620.000 денари, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Претходната година во истиот период добивката била 1.064.000 денари.

Вкупните приходи од продажба во овој период се 2.581.387.000 денари.

Фото: Нова Македонија

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.