(ВИДЕО) Заштеда на пари и време: Едноставен трик за чистење на клима-уредот

Изминативе неколку дена поради неподносливиот топлотен бран и најголемите противници на користењето на клима-уредите, не можеа без нив.

Разладувањето со нив и нивното одржување чини пари, но постои начин и самите да го исчистите клима-уредот за да биде поефикасен, и да заштедите пари барем на тоа.

Повеќе во видеото:

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.