Хуманитарна изложба, средствата ќе бидат наменети за болните од рак

Од 21 до 31 август 2017 година во галеријата на НЛБ Тутунска Банка во Скопје ќе се одржи хуманитарна изложба по повод 30 години од раѓањето на Кираца Апостолова, која неодамна почина од рак.
 
Исложбата за незаборав на Кираца ја организира нејзиното семејство и анти-канцер здружението „Животна искра“, со помош од неколку поддржувачи, меѓу кои е и Општина Аеродром.
 
Изложбата, на 31. август ќе биде заокружена со свечена академија која ќе започне во 20 часот, по што ќе следи настап на повеќе драмски и музички уметници.
 
Средствата собрани од продажбата на уметничките дела ќе биде наменет за лекување на луѓе болни од рак.
 
При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.