Назначен нов директор на ХЕЦ Црн Дрим

1263 Views Август 22, 2017 Бизнис Камелија Делија

Сашо Кркут е назначен за вршител на должност директор на ХЕЦ Црн Дрим, подружница на АД Електрани на Македонија.

Според објавата на Централниот регистар тој доаѓа на оваа функција на местото на Тони Маркоски, кој досега управуваше со хидроцентралата црн Дрим во Струга.

Фото: Ohridnews

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.