Со финансиска поддшка од ЕУ ќе се гради експресниот пат Дреново - Градско

Владата на Република Македонија на вчерашната седница ја разгледа и усвои информацијата за потпишување Билатерален договор помеѓу Република Македонија и Европската унија за ко-финансирање на проектот за „Изградба на експресен пат на делница клучка Дреново-Градско, како дел од крак 10-д на патниот Коридор 10“.

Проектот, како што велат од Владата, преставува дел од  програмскиот период 2014-2016 во рамките на Инструментот за претпристапна помош на Европската унија.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.