Во Демир Капија отворен вински дегустациски центар

Вински дегустациски центар е отворен во Демир Капија, во винаријата „Кралица Марија", информираа денеска од Службата за односи со јавноста при демиркаписката општина. 

Винскиот дегустациски центар, како што посочуваат, нуди можност за проба и консумација на високо квалитетни сортни вина од палетата на винарницата.

Од општинската Служба за информирање додаваат дека винскиот дегустациски центар е отворен за сите домашни и странски посетители, кои се љубители на добро вино и амбиент од 1925 година.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести