Жените открија колку секс им треба

3479 Views Септември 1, 2017 18+ Редакција Емагазин

Долго време сексуалните желби на жените бea табу-тема, но во последно време тие отворено зборуваат за секуалните желби.

Во истражувањето за плодност на апликацијата „Киндаре“ учествувале 500 жени кои откриле колку секс им треба, но и колку често доживуваат оргазам.

Резултатите од истражувањето покажуваат дека:

- 53,2 отсто од жените сакаат повеќе секс отколку што во моментот го имаат

- 60,8 отсто од жените сакаат секс три до петпати неделно

- 13 отсто од нив сакаат секс повеќе од шест пати во неделата

- 38,6 проценти од жените имаат оргазам барем еднаш во текот на сексуалниот однос

- 19,2 отсто од испитаниците рекле дека имаат повеќекратен оргазам за време на еден однос

-Високи 89,2 проценти изјавиле дека се согласуваат со констатацијата дека сексот е важен за секој љубовен однос.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.