(ВИДЕО) Ретка снимка од скопското корзо и градската плажа пред земјотресот

7961 Views Септември 4, 2017 Ретро Никола Осило

Повозрасните скопјани сигурно со симпатии се сеќаваат на старо Скопје пред земјотресот.

Во овој подзаборавен краток документарен филм низ снимки и фотографии е претставен животот во Скопје од малку поинаков агол односно како се пуштале маџармаалските мангупи на скопските девојки, како се „шизело“ и се играло танго, како се забавувале младите во градот и низа други моменти од скопското секојдневие.  

Фото: панорамио/Видео: МТВ/AAb BBs

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!

Најчитани вести