Верушевски го советува Заев за 75 илјади денари

Поранешниот прв човек на Управата за безбедност и контрарознавање (УБК), Зоран Верушевски, кој е советник на премиерот Зоран Заев, за национална безбедност, како што објавивме вчера, зема нето плата од 75.000 денари нето, информираат од Владата за еМагазин.

Деновиве Верушевски беше дел од владината делегација која го посети Израел.

Фото: Влада

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Зоран Верушевски му стана советник на Заев

Александар Обрадовиќ му стана советник на Заев

Сите детали: Кој и за колку го советува Заев

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.