И Македонци во САД погодени од ураганот „Ирма“

На Македонци кои живеат во погодените места од ураганот „Ирма“ во САД потребна им е помош.

На социјалните мрежи веќе се шират и информации дека на овие семејства им треба храна и чиста гардероба, а помошта ја бараат во најблиските македонски дипломатски претставништва.

Според информациите од МНР, тие можат да се јавуваат на телефоните 0012023907418  и 0012026670501.

Фото: ABC News

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.