Нино Величковски, Љубојна и Џамбо Агушев вечерва на Боемска улица

968 Views Септември 9, 2017 Забава Камелија Делија

Во рамки на големата забава „Супер Скопје“ вечерва на сцената поставена кај Боемска улица во Дебар Маало, помеѓу гостилниците „Идадија“ и „Кај Перо“ ќе настапат Нино Величковски и Тамбураши, Љубојна и Џамбо Агушев Оркестар.

Како што информираат од Град Скопје, проектот „Супер Скопје“ се реализира во насока на подобрување на културно-забавната понуда во Скопје, а истата доаѓа на предлог и иницијатива на сопственици и менаџерите на угостителски објекти од повеќе локации од Скопје.

Програмата и изборот на изведувачите, исто така, е правена по директен предлог на угостителите.

Фото: Љубојна

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.