(ФОТО) Вода до колена: Поројниот дожд го поплави Штип

1763 Views Септември 9, 2017 Локално Камелија Делија

Силниот пороен дожд кој ја зафати источна Македонија попладнево ги поплави штипските улици.

Од фотографиите направени околу 15 часот може да се види дека Штип буквално е потопен, а на некои места во центарот на градот има вода до колена.

Метеоролозите за денеска најавија силен ветер и поројни дождови во попладневните часови кои доаѓаат од Грција кон Македонија.

Фото: Благој Бочварски

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.