(ВИДЕО) Калуѓерка од Колумбија ќе му рапува на Папата Францис

707 Views Септември 10, 2017 Забава Камелија Делија

Сигурно досега не сте виделе калуѓерка која се интересира за рап музика. Но, калуѓерката Марија Валентина од Колумбија рапува одлично и е подготвена за настап при посетата на Папата Францис во нејзината земја.

Видео: 3Eles

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.