(ВО ЖИВО) Ирма стигна на Флорида

466 Views Септември 10, 2017 Свет Камелија Делија

Преку Карибите и Куба, ураганот Ирма стигна до Флорида. Први се погодени јужните острови, а по неколку часа, се очекува да биде погодено и копното.

Во Мајами Бич, кој стана град на духови, воведен е полициски час од осум навечер до седум наутро. Над 150.000 луѓе останаа без струја поради невремето.

Фото/Видео пренос во живо: CNN 

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.