(ВИДЕО) Го снема океанот: Колку е моќен ураганот Ирма

2878 Views Септември 10, 2017 Свет Редакција Емагазин

Деновиве преку медиумите се пласираа голем број на информации за толку колку всушност е моќен ураганот Ирма.

Видеото на Extreme Weather од Long Island, Bahamas, долував колку.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.